TOPlist
 
Aikido Žďár © 2008
 
Rozpis hodin cvičení


V průběhu roku přijímame nové členy, ale hlavní zájem bývá po letních prázdnínách a po novém roce.

Cvičíme dvakrát týdně na dvouhodinových trénincích v ideální večerní čas od půl šesté. Dále navštěvujeme výhradně semináře učitelů Aikido ve stylu podle shihana Nishio Senseie.

V průběhu dvouhodinového tréninku praktikujeme propracovaný systém nazývaný Nishio Ryu. Je to méně rozšířený a stále oblíbený styl aikido podle Nishio senseie, který systematicky pomocí zbraní (bokken - meč, jo - tyč a tanto - nůž) umožňuje pochopit a správně provést techniku beze zbraně.

Shihan Nishio Shoji Sensei byl držitelem 8. Danu Aikikai a 8. Danu Nihon Zenkoku Iaido, dále pak 4. Danu Kodokan Judo a 4. Danu Karatedo. Studoval také Shinto Muso Ryu Jodo a Hozoin Ryu - Yari. Znalosti získané během cvičení těchto bojových umění vtělil do svého jedinečného stylu aikido-Nishio Ryu, který klade důraz na cvičení se zbraněmi. Vytvořil novou školu Iaido, nazvanou Aikido Toho Iai, která obsahuje formy přenesené z technik aikido.

V tomto stylu AIKIDO - Nishio Ryu jsou zahrnuty práce se zbraněmi v principech:
AIKI TOHO IAI - kata,
KEN TAI KEN - meč Bokken proti meči Bokken,
KEN TAI JO - tyč Jo proti meči Bokken
KEN NO TEBIKI a JO NO TEBIKI - princip pochopení odlišných pohybů zbraní a principů použití pohybů, seků a úderů bokkenu a Jo,
AIKIDO - propojení principů použití zbraní v boji beze zbraně ve stylu Nishio Ryu.