TOPlist
 
Aikido Žďár © 2008
 
Kalendář akcí a seminářů


Seznam seminářů aikidó


Aktuální kalendář seminářů naleznete také na stránkách Bohemia Aikikai.


last update seminars - 9. 1. 2015
Jirka Marek, 5.Dan Aikiai a 4.Dan Toho Iai 24. 1. 2015
portret
Místo: Hradec Králové
Organizace: Hradec Králové a BA
Cena za seminář: 250,-Kč
Pozvánka: pdf- česky
Poznámka: Seminář Aikido a zkoušky
Jirka Marek začal studovat Aikido v roce 1988. Velký zlom nastal v roce 1995 setkáním s panem Nishio Shoji Senseiem. Od té chvíle se plně věnuje studiu Aikido a Aikido Toho Iai prezentovaného Nishio Senseiem a jeho žáky. V letech 1998-2000 pobýval trvale v Japonsku, kde se krom jiného věnoval cvičení Aikido pod vedením Nishio Senseie. Jiří Marek v současné době vyučuje Aikido v Dojo v Praze-Košířích, zejména však vede semináře po celé České republice a v dalších zemí (Slovensko, Německo, Polsko, Norsko).
Jedná se o nejvýznamnějšího učitele Aikido v rámci Bohemia Aikikai a jednoho z předních učitelů Aikido v celé České republice. Je pravidelným účastníkem mezinárodních seminářů jak v Evropě, tak v Japonsku i jinde ve světě. V současné době je prezidentem Bohemia Aikika. Je též zkušebním komisařem Bohemia Aikikai, a to i pro mezinárodně platné technické stupně Dan.


Ichiro Shishiya, 7.Dan Aikikai 13. - 15. 3. 2015
portret
Místo: Hořice
Organizace: Bohemia Aikikai
Cena za seminář:
Pozvánka: pdf-připravuje se
Poznámka: 23. mezinarodní seminář
Shishiya Sensei je shihanem Bohemia Aikikai. Je jedním z významných asistentů Nishio Senseie, který se dnes řadí mezi významné osobnosti stylu Nishio ryu. Poprvé navštívil ČR s Nishio Senseiem při semináři v Kolíně v roce 1996. Od roku 2002 byl Nishio Senseiem ustanoven jako Shihan pro ČR a od té doby pravidelně vede mezinárodní semináře pořádané v ČR. Jeho mnohaleté zkušenosti v oblasti nejen aikido dnes pomocí seminářů předává dál vždy s laskavým úsměvem a humorem a ti, kteří na jeho semináře často dojíždějí nejen z ČR si jej oblíbili pro jeho velké srdce. Stejně tak i sensei se velmi rád vrací mezi své žáky. Aikido je nejen o správné technice, ale i o mentalitě, o správném životním postoji. A to přesně pozorní žáci mohou nalézt v technikách i myšlenkách tohoto skvělého a trpělivého učitele.


Koji Yoshida, 7.Dan Aikikai červen, červenec 2015
portret
Místo: Hořice
Organizace: Aikido Hořice a Bohemia Aikikai
Cena za seminář:
Pozvánka: pdf-připravuje se
Poznámka: 9. MEZINÁRODNÍ SEMINÁŘ
Koji Yoshida Sensei, Shihan Honbu Dojo, dlouholetý přímý žák pana Nishio Senseie, je v současné době držitelem 7. Danu Aikido Aikikai, 7. Danu Toho Iai (Nishio-ryu Iaido), 6. Danu Renshi in Iaido (Musoshinden-ryu), 7. Dan Kaligrafie. V roce 2006 poprvé navštívil také Českou Republiku a pravidelně sem přijíždí jednou ročně. Členové BA (zejména Yudansha) se pravidelně zúčastňují jeho seminářů.2009 © Šípas